Jak poprawnie malować się cieniami do powiek?

0
Share

Pięknie pomalowane oczy zapewniają znakomite podkreślenie urody. Są zwykle głównym punktem makijażu, dlatego to na nich – podczas przygotowywania się do wyjścia – należy koncentrować się najbardziej. Czasem już nawet zwykłe pomalowanie rzęs wystarcza. Grube i wydłużone włoski okalają oczy niczym rama, stając się ich efektownym podkreśleniem. Przygotowując się do większych wyjść, warto jeszcze do tego zastosować jakieś cienie do powiek. A jak poprawnie się nimi pomalować, by nie zrobić sobie krzywdy i by nie pogorszyć swojego wyglądu?

Każda uroda potrzebuje jedynie delikatnego podkreślenia. Z cieniami, jak i z innymi kolorowymi kosmetykami nie należy w żadnym wypadku przesadzać. Więcej wcale nie znaczy lepiej. Nadmierna ilość kolorów i błysków na twarzy jedynie podkreśli zmarszczki i inne niedoskonałości skóry, a przy tym całościowo zaprezentuje się dość tandetnie. Umiar to coś, co zdecydowanie sprawdza się w sztuce wizażu. Warto też pamiętać o stosowaniu kluczowej zasady – jeżeli oczy mają być mocno podkreślone, usta lepiej pozostawić naturalne albo jedynie przeciągnąć je błyszczykiem lub pomadką w neutralnym odcieniu.

Cienie do powiek należy też poprawnie aplikować. Większość kobiet robi to przy użyciu zwykłych pacynek, czyli maleńkich patyczków, które przy obu końcach wyposażone są w jeszcze mniejsze spłaszczone gąbeczki. Kosmetyki do oczu zazwyczaj zawierają je w „gratisie”. Jako że są one od razu dołączone do produktu, ręka mimowolnie po nie sięga, a niestety jest to spory błąd, który może poważnie zaszkodzić makijażowi. Cienie należy bowiem nakładać specjalnie przeznaczonymi do tego celu pędzelkami. Wyjątek stanowią cienie kremowe. Z prawidłowym zaaplikowaniem tych produktów poradzą sobie bowiem… palce!

Żadna kobieta nie powinna też ograniczać się do stosowania wyłącznie jednych ulubionych kosmetyków. Produktów do makijażu jest tak wiele, że aż żal byłoby ich wszystkich nie przetestować. Można w nich przebierać bez końca, za każdym razem wybierając dla siebie coś zupełnie nowego.

Related Posts
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *