Jak to jest w końcu z tą współczesną modą?

0
Share

Jak to jest w końcu z tą współczesną modą?

Jasnej odpowiedzi na wyżej postawione pytanie ze świecą szukać. Jeszcze trudniej wyłuskać choćby niewielki komunikat trafnie objaśniający współczesne modowe nurty. W zalewie niezrozumiałego bełkotu wszystkich influencerów i speców od mody wartościowe słowa na wskazany wyżej temat to rzadkość. Ale zacznijmy od początku. Jak to w końcu jest? Czyli dlaczego temat mody jest w ogóle problematyczny.

Prawdziwa moda jest niezmienna

Tak. Słowa powtarzane nieustannie przez nieco bardziej ortodoksyjne grono wielbicieli ciuchów. Dla tej coraz mniej licznej grupy moda nie jest bynajmniej nietrwałą bańką, która w zależności od warunków, podlega nieustannym zmianom. Dla tych to konserwatywnych modnisiów prawdziwe trendy są ponadczasowe. Owszem mogą ulegać większym bądź mniejszym modyfikacjom ale bez wątpienia są to zmiany nieliczne i nie naruszające w żadnym stopniu serca głównego stylu. Ten jakkolwiek atakowany. Opiera się jak tylko może.

Streetwear, casual, sportstyle. Czyli tylko i wyłącznie zmiana.

Tak znowu głoszą zastępy brandowych influencerów. Dla nich, zaprzężonych w marketingowe działania firm odzieżowych ciuchy należy bezwzględnie zmieniać co sezon. Innej możliwości nikt nie przewiduje. Co więcej opór jest nawet nie na miejscu. Jak to? Jak można w ogóle o tym pomyśleć? W czasach kiedy styl i moda stanowią najlepszą wizytówkę człowieka. Takie stanowisko, grono kreatorów odbierze zapewne jako jawną zbrodnię i wyraz świadczący o braku dobrego smaku. Kiedy zatem streetwear? Gdzie się zaczyna ten styl. A gdzie casual? W sumie to równie ważne bądź ważniejsze wydaje się pytanie kiedy?Hm. Myślę, że zawsze.

Wracamy do punktu wyjścia.

Prawdziwa moda jest niezmienna i tak naprawdę ów demoniczni kreatorzy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Każdy kto poświęci choć chwilę uwagi wszelkim na ten temat dywagacją, zrozumie, że to właśnie chcą nam powiedzieć. Ubieraj się tak jak lubisz. Nic nie stoi na przeszkodzie. Lata 90? Nie ma problemu. To właśnie chcemy wam zaoferować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *